עם כל הכבוד להגדה, השולחן הוא מה שחשוב באמת בליל הסדר. כך תחדשו ותפתיעו אפילו את עצמכם

 

אביב הגיע, פסח בא, ואנחנו יודעים שתרצו לערוך שולחן שיוציא לכולם את העיניים. אז במקום לחפש בגוגל 'שולחן ליל הסדר' או להביט בקנאה בתמונות בפינטרסט, הכנו לכם אוסף של טיפים ממומחי נעמן, כדי שגם השנה תפציצו עם העיצוב. לא תמצאו כאן רעיונות שחוקים ל'עיצוב לבן ועל-זמני' או לראנר לאורך השולחן. הפעם אנחנו הולכים על כל הקופה: העיצוב שיפיל את האינסטגרם! כי בינינו, עם יועץ מקצועי כמו השף אסף גרניט, סטודיו עיצוב יצירתי וייבוא מותגים צבעוניים מכל העולם, הרי לא ציפיתם למשהו אחר, נכון?!

תתפרעו עם היצירתיות. את הסרוויס הלבן שתכננתם להוציא מהארון העליון ולנקות את האבק מהשנה שעברה תשמרו לארוחת שישי אחרת. בליל הסדר הזה נופלת לאורחים הלסת! ערכו את השולחן עם מערכות אוכל מקרמיקה בהשראת ציורי השמן האוונגרדיים של ואן-גוך או עם סט מקושט באיורים מפתיעים של מיקי מאוס, שיוסיפו שמחה לשולחן. אל תדאגו, יש גם כוסות מיקי מאוס בשחור לבן אם אתם טיפוסים קצת יותר מונוכרומטיים.

ערבבו סגנונות וצרו את הסטייל שלכם. שולחן יפה הוא שולחן מעניין, כזה שלא הכל בו צפוי, תואם או אחיד מדי. גם במסעדות היום אנחנו רואים מיקס של כלים שונים שמשתלבים טוב אחד ליד השני, ואתם מוזמנים לערבב סגנונות גם בבית. יש לזה קטע.

חשבו על קונספט או מוטיב חוזר. הקפידו שהשולחן יהיה יצירתי וערוך בצורה מעניינת, אבל שמרו על קונספט עיצובי מגובש שייצור סיפור חגיגי ושלם. בהחלט מומלץ לערבב מערכות אוכל וסטים ולשלב סגנונות שונים, אבל כדאי לשמור על מוטיב חוזר שילווה את העיצוב כדי שתהיה הרמוניה. אל תחששו להדגיש את הקונספט או המוטיב החוזר, זה יוצר מראה מרשים שמחבר את כל האלמנטים יחד.

שלבו כלי בית או כלי מטבח בעיצוב השולחן. עזבו אתכם מאגרטלי פרחים או נרות שיכולים ליפול וליצור קרייסס של אש ומים כשמעבירים צלחות וכלי הגשה לאורך השולחן ומפילים אותם בטעות. במקומם, תשתמשו בכלי מטבח בעלי מראה מיוחד או בסירים צבעוניים וכלי בית דקורטיביים שיש לכם בתור מרכזי השולחן ופריטי העיצוב. הם גם מוסיפים סטייל ואמירה אישית וגם הופכים את האוכל לכוכב הראשי של הארוחה.

סופרייז! חושבים שברגע שהאורחים ראו את השולחן הם התעלפו ואין מה לחדש להם יותר? קבלו הפתעה! את האוכל תגישו לשולחן בכלי הגשה שיש להם דוגמה גם *בתוך* הכלי, ולא רק בצדו החיצוני. האוכל ייראה פתאום אחרת ויקבל טוויסט כי הרקע מפתיע, ולזה אף אחד לא ציפה...

שמרו חלק גדול מההכנה של המנות כך שייעשה מול האורחים. הטיפ הכי-הכי של השף אסף גרניט לאירוח, הוא שאנשים אוהבים לראות את תהליך ההכנה של האוכל. תכל'ס, מי שאוהב אוכל יודע שאין דבר יותר מרגש ממטבח בפעולה. וחוץ משואו, זה גם יוריד מכם את הלחץ של להספיק להכין הכל לפני שהאורחים דופקים בדלת.

תנו לאורחים תחושה אישית עם טאץ' של מסעדה. הדפיסו פתקי שם או תפריטים קטנים והניחו על הצלחות. תוכלו להדפיס את התפריט על שקיות נייר, בתוכן תגישו שברי מצה או פיצוחים כדי שיהיה מה לנשנש עד שמסיימים עם ההגדה ומגיעים לארוחה עצמה.

רוצים להשוויץ בשולחן החג שלכם? תייגו את נעמן ותנו גם לנו לשטוף את העיניים.
חג שמח!