הרי אף אחד מאיתנו לא מכניס אוכל לפה לפני שהוא מצלם אותו, אז איך מוציאים את המקסימום מהתמונה?

 

לא משנה אם נכנסתם לבית קפה שכונתי או למסעדת שלושה כוכבי מישלן בפריז, בשני המקרים תראו את כל הסועדים עסוקים בדבר אחד, וזה לא האוכל: הם מצלמים את הצלחת שלהם בהמון זוויות וקומפוזיציות. השף אולי טרח על שילוב מרכיבים ואיזון טעמים, אבל מה שחשוב באמת זה הצילחות, ולא משנה אם האוכל יתקרר, העיקר שהוא ייראה טוב ברשתות החברתיות.

צילום אוכל הוא אמנם התמחות בפני עצמה, אבל בזכות הסמארטפון, האינסטגרם והפילטרים - כולנו כבר צלמים מומחים. אז שאלנו את השף אסף גרניט ואת צלם האוכל דן לב איזה טיפים הם יכולים לתת לנו לצילום אוכל, כי הרי לא מספיק שהמנה תהיה הכי טעימה, צריך גם שהיא תקבל הכי הרבה לייקים.

פחות זה יותר.
הכנתם מנה בעצמכם ואתם מתים להראות אותה לכל העוקבים שלכם? דאגו שהיא לא תהיה עמוסה במרכיבים. מנה שהיא נקייה יותר מבחינה ויזואלית – מצטלמת יותר טוב. הורידו קישוטים מיותרים, והעדיפו נגיעות של צבע במקום כתמים גדולים. או במילים אחרות: עלה בודד של פטרוזיליה עדיף על צרור שלם.

צלמו מקרוב.
נכון שלפעמים מתחשק לנו להכניס לפריים כמה שיותר דברים בשביל להעביר את החוויה והאווירה, אבל בצילום אוכל זה עובד הפוך. כשאתם מצלמים - התקרבו לאוכל. צילום קלוז-אפ נותן לאוכל את כל הכבוד שמגיע לו ומאפשר להתמקד בכל מה שעושה את המנה מיוחדת: צבעים, טקסטורות ואפילו אדים שעולים ממנה. כל אלה יוצרים תמונה הרבה יותר מגרה, ואנחנו הרי פה בשביל שהחברים יקנאו.

בחרו צבעים שעובדים טוב יחד.
מכינים עוגה מטורפת עם קישוט שיוציא לכולם את העיניים, או צלחת מלאה דברים טובים? בחרו צבעים מאותה משפחה שמשתלבים אחד בשני, או דווקא בצבעים מנוגדים שיוצרים עניין, אבל הקפידו שתהיה הרמוניה בעין.

צלמו בזווית של 45 מעלות.
מומלץ לצלם את המנה מהזווית שאנחנו רואים אותה. צילום מזווית גבוהה יוצר מראה שטוח, ולא רק שהוא משעמם, הוא גם מפספס את העומק והשכבות שיש באוכל. צילום ב-45 מעלות דומה לאופן שבו אנחנו מסתכלים על האוכל, ונותן מראה תלת מימדי ואמיתי. מנות שטוחות כמו קרפצ'ו ופיצה כן אפשר לצלם מלמעלה, אבל במנות אחרות תשקיעו עוד טיפה במציאת הזווית הכי טובה.

הקפידו על תאורה מחמיאה.
לא משנה עד כמה התאורה במסעדה רומנטית – למנה שתרצו לצלם זה לא מחמיא. כשאתם מכינים אוכל בעצמכם ורוצים להשוויץ, צלמו אותו באור יום טבעי שמגיע מהחלון. מצאו את הזווית בה האור נופל על האוכל באופן הכי טוב ומואר (ואם תצלמו על רקע בהיר זה בכלל יעיף את הצילום למעלה). במסעדה חשוכה כדאי להאיר מאחור ומהצד בעזרת אפליקציית הפנס, או פשוט לוותר על הצילום ולאכול בשקט. אבל לא משנה מה – אל תצלמו אוכל עם הפלאש של המצלמה.

ועוד מילה לסיום: עם כל הרצון לצלם את האוכל, אל תשכחו שצריך גם לאכול אותו בסוף... לכן, צלמו מהר. אל תתנו לו להתקרר ולהתעייף, אתם צריכים ליהנות מכל ביס. מה גם שאוכל לא נשאר יפה וסקסי לנצח, אז לא כדאי לקחת את הזמן עם בשר שהופך לאפור, גלידה שנמסה או סלט חסה שצונח וטובע בתוך הרוטב.