חולצות בית-הספר כבר מקופלות בארון, ארוחת העשר ארוזה והפרפרים בבטן משתוללים. מה עכשיו?

 

אחד בספטמבר הוא תאריך שתמיד מעורר בנו התרגשות. החופש הגדול נגמר, הילדים חוזרים למסגרת וגם אנחנו מקבלים את השגרה שלנו בחזרה. שנייה לפני ששוקעים ביומיום, קבלו 5 טיפים לדברים שאפשר לעשות בשביל שנת לימודים טובה ומעוצבת יותר (הורים וסבא-סבתא, זה גם בשבילכם! אל תחשבו שהילדים יעשו הכל לבד):

קישוט היומן - יומנים עוזרים לילדים ולנוער לסדר ולארגן את היום, גם בתחום הלימודים וגם במפגשים החברתיים. נכון שהגדולים מביניהם מנהלים את היומן שלהם דרך גוגל לפעמים, אבל בינינו, אין תחליף ליומן אמיתי, כזה שאפשר לדפדף בו ולמצוא הפתעות. הצעה שלנו: קשטו את היומן! כתבו משפטים שייתנו מוטיבציה והשראה בהמשך השנה, ציירו ציורים והדביקו נצנצים ומדבקות (רצוי שטוחות, כדי שלא יעבו ויגדילו את הנפח של היומן).

קופסת אוכל עם טריק - אנחנו מכירים ילדים, ובעיקר בני נוער, שמוותרים על ארוחת עשר או שמחליפים אותה בחטיף. אבל ארוחת עשר טובה שומרת על הילדים מרוכזים בלימודים, דוחה את הרעב של הצהריים וגם מזינה הרבה יותר מכל ממתק או חטיף. מה עושים כדי שהאוכל מהבית יצליח להתחרות בקפיטריה של בית-הספר? אורזים את האוכל בצורה כיפית! לא חייבים להשקיע בבנטו יפני, אבל קופסאות אוכל עם טריק עושות את העבודה מצוין: ארזו את הארוחה בקופסה מתקפלת, שאפשר לכווץ אותה עד לשליש מהגודל שלה בסוף הארוחה כדי לפנות מקום בתיק. הורים, אתם יכולים להשאיר בתוך הקופסה הפתעות לילדים כמו פתקים ומדבקות שיעלו להם חיוך על הפנים באמצע היום.

DIY - אין כמו לעשות דברים בעצמכם. זה גם מוציא את היצירתיות החוצה וגם נותן ייחודיות ומקוריות בעידן שבו כולם קונים את הציוד לבית-הספר באותן רשתות. הכינו מדבקות למחברות לבד, עצבו סימניות מדליקות, צבעו מחדש את הקלמר והכינו מערכת שעות מסודרת שיהיה כיף לתלות אותה במקום בולט. אפשר גם להחליף לאורך השנה את עטיפות המחברות כמה פעמים כדי לקבל תחושה של מחברת חדשה לגמרי. סבתות וסבים, תעשו את זה יחד איתם. מובטחת לכם שעה של זמן איכות מהנה לכולכם.

שידרוג התלבושת האחידה - חולצת בית-ספר היא מאסט, אבל כל אחד רוצה לבטא את האינדיבידואליות שלו גם באיך שהוא מתלבש. אז גם אם אין הרבה מה לעשות בקשר לחולצה, אפשר לגוון בבחירת המכנסיים ובאקססוריז: נעליים, חגורות ותכשיטים (יש לנו תחושה שתאהבו את תכשיטי דיסני. הם גם עדינים וגם מושכים תשומת לב).

פינת למידה - אף אחד לא אוהב ללמוד בבית במקום לשחק, ללכת לחוג או לפגוש חברים, אבל פינת למידה מזמינה יכולה לעשות חשק אפילו לשיעורי בית. הורים, חשוב לערב את הילדים בתהליך בחירת או עיצוב פינת הלמידה שלהם. אם הם יבחרו מה שהם אוהבים, הם ישתמשו בה יותר. המעורבות עצמה מחזקת את העצמאות של הילדים מפני שהיא מאפשרת להם לעצב את החדר שלהם, והשיתוף בתהליך נותן להם תחושת שליטה וביטחון עצמי, כי הם יודעים שמקשיבים להם.

מאחלים לכם שנת לימודים מוצלחת ומהנה!