כל מה שרציתם לדעת על סירים כולל כללי ה'עשו' ו'אל תעשו' במטבח

כל מי שמבלה במטבח שואל את עצמו לא פעם מה מותר ואסור לעשות בבישול, טיגון ואפייה: האם הסיר הזה מתאים לכיריים אינדוקציה, האם מותר לעטוף בנייר אלומיניום ידיות של פלסטיק של סיר כדי להכניס אותו לתנור ומה הקטע עם הגדלים והצורות השונות של הסירים. כדי שתקבלו תשובות לכל אלה, כינסנו את המומחים של נעמן, והכנו את חוקי המטבח של הסירים. אבל אל תעצרו כאן! יש לנו בשבילכם גם את חוקי כלי המטבח של המחבתות והסכינים.

סיר בישול- נעמן

סיר הסירים
סירים משובחים הם סירים איכותיים, פונקציונליים וכאלה ששומרים לכם על הבריאות. מומלץ להשתמש בסירים עם תחתית עבה בגלל שהם עמידים יותר, אגירת החום שלהם טובה ופיזור החום אחיד, וכדאי לרכוש סירים של יצרנים מוכרים שאתם סומכים עליהם, כי סירים זולים שמיוצרים ללא פיקוח וללא תקנים מחמירים עשויים להכיל חומרים מסוכנים.
עשו:
בחרו סירים בגודל ובנפח שמתאימים לבישולים שלכם וכן לגודל ולסוג הכיריים. בתחתית הסירים יש סימנים מוטבעים שמספרים לכם לאיזה סוג כיריים הם מתאימים, האם ניתן להכניס אותם לתנור ומה לגבי שטיפה במדיח.
אל תעשו: אל תתפתו לקנות סירים זולים ודקים. המחיר אמנם אטרקטיבי, אבל הם לא יאריכו ימים, עשויים לשרוף לכם את האוכל (ואפילו להישרף בעצמם), ולרוב הם גם לא עוברים תהליך אנודייז אלקטרוכימי, שמונע פליטת מלחי אלומיניום בעת הבישול.

מותר להכניס לתנור?
הכנסת סירים לתנור היא השאלה השנייה הכי נפוצה לגבי סירים, מיד אחרי "האם הם מתאימים לכיריים אינדוקציה". הכלל הוא לסמוך על הוראות היצרן, אבל הבעיה היא שלא תמיד שומרים את חוברת ההוראות. לכן, בגדול, אם אין לסיר חלקי פלסטיק - בדרך כלל אין בעיה להכניס אותו לתנור, אך יש לשים לב שלא כל הסירים מתאימים לטמפרטורות גבוהות. אנחנו יודעים שבאינטרנט רצות המלצות על דרכים להפוך את כל הסירים לכאלה שמתאימים לתנור, כולל אלה עם ידיות הפלסטיק, ומיד תראו מה דעתנו על ההמלצות האלה (רמז: זה כתוב ב'אל תעשו').
עשו: בדקו שהסיר מתאים לתנור ועד לאיזו טמפרטורה מקסימלית. לעיתים ההוראות האלה מוטבעות בבסיס הסיר, לכן כדאי להפוך את הסיר ולהסתכל על הסימנים שבתחתית.
אל תעשו:
אל תפרקו את ידיות הפלסטיק של הסיר כדי להכניסו לתנור, מפני שזה עשוי להוריד את יעילות האטימה של הסיר גם לטווח הארוך. כמו כן, אל תעטפו את ידיות הפלסטיק ברדיד אלומיניום בשביל להכניס את הסיר לתנור - זה לא בטיחותי, הורס את הסיר ואתם לא רוצים את האוכל שלכם בטעם של פלסטיק שרוף.

סירים מקצועיים- נעמן

התאימו את התבשיל לסיר
יודעים כמה סוגי סירים וגדלים יש? המון! סיר לא נאמד רק בנפח שלו, אלא גם בצורה: עמוק, עגול או עם דפנות נמוכות. פסטה, למשל, צריכה המון מים, ולכן כדאי להכין אותה בסיר פסטה גבוה. גם מרק או ציר דורשים סיר גבוה, אבל לממולאים וקציצות, שצריכים להיות בשכבה אחת כדי להתבשל ברוטב באופן אחיד, מומלץ סיר רחב או סוטאז'. מכינים הרבה תבשילים? כל סיר יתאים לכם, אם רק תתאימו את הגודל לתוכנו של הסיר.
עשו: ככלל, תמיד כדאי לבשל בסיר שהנפח שלו גדול ב- 30% ממה שמתבשל בתוכו, כדי שלא יגלוש לכם החוצה ברתיחה או בזמן ערבוב וכדי שנפח הנוזלים יתאים למה שאתם מבשלים.
אל תעשו: אל תסתפקו בסיר אחד. מטבח פעיל צריך לפחות 3 סירים בגדלים שונים.

סירי נירוסטה / פלדת אל חלד - מתאימים לשימוש בכל סוגי הכיריים וניתן להכניסם למדיח. אלו הם סירים שימושיים למדי שיתרונם הגדול הוא העמידות הגבוהה והמחיר הנוח, והם מתאימים להמון סוגי מאכלים וטכניקות בישול, ממרקים, דרך תבשילי קדרה בבישול ארוך ועד למנות קלות ומהירות.
עשו: בחרו סיר נירוסטה עם תחתית תלת-שכבתית שבה השכבה האמצעית עשויה נחושת או אלומיניום, כי סיר מנירוסטה בלבד אינו מוליך את החום ומפזר אותו מספיק טוב.
אל תעשו: אל תשכחו להשתמש בשמן בזמן הבישול, כי לסירים הללו אין ציפוי נון-סטיק שמונע את הידבקות המזון לסיר.

סיר בישול נון-סטיק בעל ציפוי שמונע את הדבקות המזון. הציפוי מאפשר שימוש מופחת בשמן, ואפילו ללא שמן בכלל, ותורם ליעילות הבישול בזכות פיזור חום יעיל יותר. סיר נון-סטיק מתאים לכל תבשיל, ואפילו תורם להולכת החום ולבישול האחיד בזכות שכבות הציפוי שמעבות את הדפנות.
עשו:
בחרו סיר עם ציפוי נון-סטיק איכותי שאינו מכיל את החומר הכימי  PFOAשנחשב מסרטן ועלול להשתחרר למזון בבישול בחום גבוה מדי או בעקבות שחיקת הציפוי.
אל תעשו: אסור להשתמש באביזרי מטבח חדים או קשים על שטח הפנים של הסיר כדי לא לשרוט את הציפוי, ולכן השתמשו בכלי עץ, סיליקון או פלסטיק לערבוב בסיר.

סיר לחץ - סיר נירוסטה עם מכסה אטום במיוחד שמבוסס על בישול באמצעות האדים הכלואים בתוך הסיר. הוא מקצר את זמן הבישול ב- 70% ואף יותר בזכות הטמפרטורה הגבוהה שנוצרת בתוך הסיר, ולכן אידיאלי לבישולים ולחומרי גלם שידועים בזמן הבישול הארוך שלהם. הבישול בסיר לחץ גם בריא יותר כי הוא משמר את הוויטמינים והמינרלים שבמזון ואפילו משפר את הטעם בגלל השימוש במעט מים והיעדר האידוי מחוץ לסיר.
עשו: העדיפו סיר מיצרן מוכר בגלל הבטיחות, האחריות והאפשרות לרכוש חלקי חילוף.
אל תעשו: אל תפחדו ממנו, ואל תפתחו את הסיר לפני ששיחרתם את שסתום האדים ונתתם להם לצאת החוצה.

סיר זכוכית - סיר עשוי זכוכית חסינת אש ועמידה במיוחד לטמפרטורות קיצוניות, מה שהופך אותו למתאים במיוחד לכיריים, לתנור, למיקרוגל ואפילו להקפאה. קל ונוח לניקוי במדיח, חתיך למראה ומבטיח חוויית בישול נוחה ומהפנטת, כי רואים מה קורה בתוך הסיר.
עשו: בדקו שהסיר איכותי כדי שאכן יוכל לעמוד בכל ההבטחות הללו.
אל תעשו: אל תבשלו איתו מעל כיריים אינדוקציה לפני שווידאתם שהוא אכן מתאים לשימוש באינדוקציה.

סיר ברזל יצוק - סירים העשויים מיציקת ברזל אוגרים את החום באופן מושלם, מוליכים אותו מעולה ומפזרים אותו באופן אחיד, מה שהופך את הבישול ליעיל מאוד. הם מאפשרים צלייה וכשהם סגורים במכסה ברזל יש להם אפקט המדמה תנור. סירי ברזל מצוינים להכנת תבשילי קדירה בבישול ארוך, ובגלל אפקט התנור, יש מי שאופים בהם לחם על הכיריים.
עשו: בשלו איתם כל הכיריים והכניסו אותם לתנור ללא חשש.
אל תעשו: אל תשכחו לטפל בהם במסירות: לייבש היטב לפני האחסון ולשמן מדי פעם בשכבה דקה-דקה כדי לשמור על מעטה שומני.

סוטאז' הוא השילוב המושלם בין סיר למחבת. הוא משמש גם לטיגון וגם לבישול, והמידות שלו אופטימליות: כמו סיר עם שתי ידיות, אבל עם דפנות נמוכות. מעולה לשקשוקה, דגים וקציצות ברוטב שמונחות בשכבה אחת ולא אחת על השנייה.
עשו: כשהסוטאז' נח באחסון, כסו אותו בבד דק או במגבת נייר כדי שהסירים שתערמו מעליו לא יישרטו אותו.
אל תעשו: אל תכניסו את הסוטאז' לתנור.