בלי להוסיף שמן, בלי אוכל שנדבק ובלי לקרצף. קבלו את הסוד של הסירים והמחבתות הכי שימושיים שיש 

 

סירים ומחבתות הם הבייבי שלנו, ונכון שאנחנו משוחדים, אבל בבישול וטיגון יש לנו דרישות גבוהות מאוד. לא מספיק לנו שהבישול יהיה אחיד, אנחנו רוצים גם ליהנות מחוויית מטבח מעולה: חביתה שמתהפכת בקלות עם סלטה באוויר, נזיד חורפי שמחליק לצלחת בנונשלנטיות וקציצות שלא משאירות סימנים. למען הבריאות והגזרה אנחנו מקפידים להשתמש בממש מעט שמן (כן, אנחנו יודעים שתיכף תבוא הסבתא שתגיד לנו ש"זה לא שמן, זה רוטב!"), וזו הסיבה שהסירים והמחבתות הכי שימושיים שלנו הם כאלה עם ציפוי Non Stick. 

מעל המצופה 
ציפוי נון-סטיק, 'לא נדבק' באנגלית, מאפשר שימוש מופחת בשמן, ואפילו ללא שמן בכלל, אבל זה לא היתרון היחיד שלו: 
הציפוי תורם ליעילות הבישול והטיגון בזכות פיזור חום יעיל יותר. 
בישול בריא ואחיד שמשפר את הטעם והמרקם. 
* האוכל לא נדבק! יש יותר טוב מזה?! 
הניקוי של מחבתות וסירים עם ציפוי נון-סטיק הרבה יותר קל. ממש אבל. 
בואו נתעמק רגע בניקוי, שזה הצד הפחות נחשק בחיי הזוהר של כל יצירת אומנות קולינרית. חשבנו על מתכון, קצצנו, בישלנו, צילחתנו בכישרון רבצילמנו והעלנו לסטורי. אבל אדי הלייקים לא נשארים לנצח. מישהו צריך לנקות את המחבת או הסיר אחרינו... עם ציפוי נון-סטיק, כל מה שצריך זה סבון כלים וספוגית. בלי ברזלית, בלי קרצופים ובלי מלחמות עם אוכל שנדבק.  

איך יודעים מה לקנות? 
כאשר אתם קונים סיר או מחבת חדשים, רכשו כלים של מותג ידוע בחנות שאתם סומכים עליה. רק כך תוכלו להיות בטוחים שיש להם תו תקן. מותג מוכר הוא זה שיבטיח סטנדרטים גבוהים בתהליך הייצור, וכשמדובר באוכל ובבריאות שלנו - אנחנו מעדיפים להיות הכי פדנטים שיש. 

ציפוי נון-סטיק איכותי נמדד במספר השכבות והרכבן, ו- 5 שכבות של ציפוי הן ערובה לאיכות. ישנם סוגים שונים של חומרים מהם עשוי הציפוי, בהם ציפוי דמוי שיש או ציפוי בטכנולוגיית גרבלון שנחשבים לטובים ובטוחים, ובכל מקרה חשוב לשים לב לסוג הציפוי. 

כמעט כמו בכל דבר בחיים, גם כאן לאיכות יש מחיר, וסירים ומחבתות זולים במיוחד יהיו עשויים מחומרים זולים במיוחד. כלי בישול לא-איכותיים עלולים להכיל ציפויים עם מתכות כבדות רעילות כמו עופרת או קדמיום מעל לרמה המותרת 

נא להתנהג בהתאם 
אז איך מתייחסים יפה למחבתות והסירים כדי שנוציא מהם את המקסימום ונאריך את חייהם? הכי חשוב להשתמש תמיד באביזרים מעץ, פלסטיק או סיליקון כאשר מערבבים או הופכים את האוכל בתוך הסיר והמחבת. אביזרי מתכת עלולים לשרוט את הציפוי ולהרוס את הסיר, ואף פעם אל תכניסו סכין למחבת או תחתכו את האוכל תוך כדי בישול.  

ועוד שני כללים שדואגים למחבתות שלכם:  
1. בזמן הבישול או הטיגון, הקפידו להתאים בין עוצמת הלהבה לקוטר המחבת, כך שהלהבה תמיד תהיה קטנה יותר מהמחבת.  
2. טיפ שקיבלנו מהשף אסף גרניט: כשאתם מאחסנים את המחבתות בערמה, אחת מעל השנייההפרידו ביניהן באמצעות בד או נייר מגבת כדי למנוע שריטות. 

הניקוי של סירים ומחבתות נון-סטיק כל כך קל, שלא רק שאין צורך להשתמש בסקוטצ'ים קשים או ברזליות - אפילו אסור. כרית ניקוי שעלולה לשרוט את הציפוי היא ביג נו נו. תהיו רכים ועדינים עם הנון-סטיק שלכם, והוא יחזיר לכם אהבה ועמידות למשך שנים.