ֱ

כשהשפים הגדולים
הופכים לאומנים

שפים מובילים יצרו כל אחד COLORFOOD צבעוני,
שצולם כרפרודוקציה של יצירת אומנות במוזיאון

אנחנו מאוד נרגשים לקחת חלק בפרויקט הצילום המיוחד COLORFOOD, המחבר בין אוכל לאומנות. 15 מהשפים הכי-הכי בישראל הפכו את הסטודיו של צלם האוכל דן לב לקנבס קולינרי, ונתנו לרגשות וליצירתיות לפרוץ החוצה. כל אחד מהם בחר צבע וחומר גלם מהמטבח, ועיצב מנה בדמותו. אבל במנות האלה אין צלחות וגם אין סועדים שיאכלו אותן, יש אומנות בצבע ובאוכל.

חיבור בין מטבח לעיצוב

פרוייקט אמנותי זה הוליד גלריה מרהיבה של צילומים. בכל צילום שולט צבע אחר והוא מורכב מחומרי גלם בגוונים הנבחרים: דגים, פירות, בשר, ירקות או תבלינים. הרעיון והביצוע של פרוייקט זה שייך לצלם דן לב ושותפתו עילית אנגל ואנו גאים לתת חסות לפרוייקט, המחבר בין מטבח ועיצוב, בדיוק כמו "נעמן".
הרעיון מאחורי הפרוייקט הוא להביא השראה מחומרי הגלם והצבע לתוך יצירה קולינארית חדשנית. התחכום, העומק ובעיקר היצירתיות ושיתוף הפעולה בין השפים לצלם, הפכו את "COLORFOOD" לפרוייקט בינלאומי מדובר ומצליח בו משתתפים מיטב השפים בישראל. הפרוייקט מעניק לכל שף אפשרות להתנתק מהעשייה היומיומית, להתחבר לרגש, לזכרון, לתשוקה, לדמיון ולהביא את חופש הביטוי והאמנות לתוך יצירה אבסטרקטית המכניסה אותנו אל עולמו הפנימי.
15 יצירות נולדו ב"קולורפוד נעמן". 15 יצירות שכל אחת שונה מהאחרת.
"קולורפוד נעמן" היא התחנה התשיעית (!!!) של הפרוייקט שהציג כבר מספר פעמים בישראל, באיטליה, בדנמרק ובצרפת ועוד היד נטויה.
מעל 150 מבכירי השפים בארץ ובעולם כבר נטלו חלק בפרוייקט ואנו צופים בהשתאות בשפה החדשנית של COLORFOOD שכבר נלמדת בבתי ספר וסדנאות לצילום ברחבי הארץ.

יצירות האומנות של השפים

כל אדם המתעסק בקולינאריה, בטח אם הוא שף, יאמר לכם שעבודה במטבח היא אמנות וכדי לייצר אמנות דרושה יצריות, יצירתיות, הרבה רגש ותעוזה. וכך, מצאנו את שף אסף גרניט מתפלש בטחינה שחורה, שף חיים כהן דורך על צלחות שבורות, את שי לי ליפא הופכת תבלינים לאבקות קסם, ואת שף ברק יחזקאלי מבעיר אש בפלפלים חריפים. תשוקה ותעוזה כבר אמרנו?!
כל יצירה ב"קולורפוד נעמן" מורכבת משני חלקים: פורטרט שחור לבן של ידי השף עם חומר הגלם שבחר והחלק השני הוא היצירה.
השפים שהשתתפו בתחנה זו של הפרוייקט הם: אסף גרניט, חיים כהן, אבי שטייניץ, אביבית פריאל- אביחי, אמיר כלפון, ברק אהרוני, ברק יחזקאלי, ליאור משיח, מאיה דרין, מידן סיבוני, נוף עתאמנה איסמעיל, ערן שוורצברד, שי לי ליפא, תומר בלס ותום פרנץ.
מנות שמחוץ לצלחת, יצירות אמנות קולינאריות - ואם תרצו אותן תלויות אצלכם ובדרך גם לעשות מעשה טוב, אתם מוזמנים לרכוש את אחת מהיצירות. כל ההכנסות יועברו כתרומה לעמותת "MAKE A WISH" המגשימה משאלות קסומות ומיוחדות לילדים החולים במחלות מסכנות חיים.

השפים שלנו

לחצו על השף לצפייה בתהליך ה-COLORFOOD שלו

המחיר לזוג תמונות ₪3000 | המחיר לתמונה בודדת ₪2000
( מהדורה 1 מתוך 5 )

רוצים לרכוש את התמונות שיצרו השפים?
הזינו פרטי וניצור איתכם קשר:

שדה חובה / שם לא תקין
שדה חובה / טלפון לא תקין
מייל לא תקין

הרני מאשר קבלת חומר פירסומי ושיווקי מ”ורדינון” ו/או “נעמן” בתחום טקסטיל ומוצרים לבית